Pöialpoiss peab sünnipäeva

Huvitava Bioloogia Kool kutsub kõiki lasteaiarühmi osa võtma näpunukunäidendite konkursist „Pöialpoiss peab sünnipäeva”. Eesti Vabariigi 100. aastapäevale pühendatud etenduse peategelaseks on valitud pöialpoiss kui pisike, kuid samas äärmiselt vilgas ja toimekas lind. 
Loe lisaks

Värvulistel oli kehv pesitsusaasta

Kabli linnujaamas lõppes 31. oktoobril järjekordne lindude rõngastushooaeg. 
Lindude rõngastamine toimub Kablis igal sügisel alatest 1969. aastast. Rõngastamise eesmärgiks on saada teavet lindude rände, eluea ja arvukuse muutuste kohta. Ligi 50-aastase ajalooga linnujaama tegevust koordineerivad Keskkonnaagentuuri spetsialistid. 
Loe lisaks

Õpiõu koolitused

Huvitava Bioloogia Kool viib novembris viies eri paigas läbi koolituse „Lasteaia õpiõue rajamine”. See on suunatud lasteaia juhatajatele, õpetajatele ning omavalitsuste haridustöötajatele.

Õppepäeva käigus koostavad õpetajad oma lasteaia õpiõue kontseptsiooni. Lasteaia jaoks on kõige tulemuslikum, kui koolitusel osaleb 2-3 töötajat. Õppepäeva käigus tutvustame õpiõu rajamise põhimõtteid. Samuti tutvustame meetodeid, kuidas oma õueala võimalikult tulemuslikult ära kasutada. Koolituse lõppedes saavad osalejad rohkelt ideid, mida oma igapäevatöös koheselt kasutada. 

Loe lisaks

Koolitus "Lasteaia õpiõu rajamine" 

Teisipäeval, 3. oktoobril viisime Taebla lasteaias läbi koolituse "Lasteaia õpiõu rajamine". Päeva eesmärgiks oli välja pakkuda erinevaid ideid, kuidas muuta lasteaia ümber olev suur õueala laste jaoks põnevaks ja avastamisrõõmu pakkuvaks õpikeskkonnaks.

Loe lisaks

Valmis putukavaatleja komplekt

Huvitava Bioloogia Koolil on hea meel teatada, et valminud on putukavaatleja komplekt. 

See sisaldab juhendmaterjali ja erinevaid putukavaatluseks mõeldud abivahendeid. 

Loe lisaks

Arhiiv